PROLAS – O NAS 

NIE PRZYKUWAMY SIĘ DO DRZEW – PRZYKUWAMY UWAGĘ DO PROBLEMÓW

Jesteśmy polską fundacją ekologiczną, w której nie ma miejsca na ideologie czy ekoterrorystów. Naszą grupę stanowią inteligentni, wykształceni ludzie, którzy skupiają się na ochronie polskiego powietrza
i polskiej natury. Nie zobaczysz nas na manifach, przykutych do drzew, czy wykrzykujących obraźliwe hasła. Spotkasz nas na prelekcjach w szkołach, na uczelniach, w firmach albo po prostu w lesie, gdzie sadzimy drzewa dla potomnych. Nasz cel to nawiązywanie współpracy z organami administracji państwowej i lokalnej, łączenie sił z firmami i przedsiębiorstwami, które chcą angażować się w działania ekologiczne, tworzenie tlenowych stref buforowych w pobliżu miast, osiedli i zakładów produkcyjnych. PROLAS to czyny, nie słowa – od gadania są inni. 

NIE UPRAWIAMY POLITYKI – WOLIMY UPRAWIAĆ LASY

Ekologia to dla wielu sposób na uprawianie polityki czy robienie pieniędzy – nie ma co do tego wątpliwości. Międzynarodowe organizacje proekologiczne, zamiast zachęcać do współpracy, toczą wojny i budują swoje ideologie w mediach. PROLAS działa inaczej – na miejscu, lokalnie i przede wszystkim – z chęci poprawiania komfortu życia naszego i naszych dzieci. 

Mówimy wprost: nasza działalność to działalność przyrodnicza a nie układy polityczne.
Angażujemy się w pomoc środowisku naturalnemu, bo czujemy taką potrzebę – a własne pieniądze zarabiamy we własnych firmach.
Fundacja PROLAS prowadzi działalność gospodarczą, z której dochód przeznaczony jest na działalność statutową.

PO NASZYCH OWOCACH NAS POZNACIE

W Fundacji zajmujemy się tym, co jest ważne nie tylko dla przyszłych pokoleń, ale pamiętamy też o przeszłości i tradycji narodowej. Działamy, by ocalić od zapomnienia stare odmiany drzew owocowych. Chcemy, by w bezpośrednim sąsiedztwie lasów powstawały ekologiczne uprawy owocowe. Nasze polskie jabłonie od lat rodziły szarą renetę, antonówki, kosztele – dziś coraz trudniej je dostać, a w sklepowych skrzyniach, zamiast nich, dostajemy najpopularniejsze odmiany hodowane przez monopolistyczne koncerny. Chcemy to zmienić. 

NASZE CELE

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI 

Prowadzenie biznesu bez szkody dla środowiska jest dziś bardzo trudne. Ale nie powoduje to, że nie możesz zrobić nic.  Doskonałym przykładem jest działalność naszego partnera – firmy spedycyjnej Targau s.c.Marcin Tarka Magdalena Walczak-Tarka. Spedycja obciąża środowisko naturalne, dlatego właściciele firmy Targau postanowili dołączyć do nas i razem działać, aby zrekompensować naturze i społeczeństwu ubytki, na jakie ich działalność naraża środowisko naturalne. 
Dołącz do nas, jeśli czujesz, że potrafisz być tym, który praktykuje a nie teoretyzuje. Który chce siać drzewa a nie chore ideologie.