Tropem prasłowiańskich plemion – Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Podczas wędrówek warto odwiedzić Miejsce Mocy – rozległy obszar w Puszczy Białowieskiej, pokryty o tej porze roku licznymi, białymi kwiatkami. Jak głosi legenda, tam, gdzie są dziś rozrzucone duże kamienie, było niegdyś miejsce kultu Prasłowian.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Miejsce Mocy jest wyjątkowe. Charakterystyczne są rozgałęzienia drzew, widoczne na samych wierzchołkach. Niektóre drzewa rozgałęziają się też bardzo nisko, tuż przy ziemi, na 2 lub 3 masywne, rosnące w jednym rytmie, pnie. Można zauważyć tu też bardzo dużo bujnej roślinności. 

To wszystko sprawia, że są temu miejscu przypisywane właściwości magiczne i magnetyczne. Podobno to właśnie dlatego różne prasłowiańskie plemiona odprawiały tu ważne rytuały oraz ceremonie.

Aby dotrzeć do Miejsca Mocy, należy wyjechać z Białowieży w kierunku Hajnówki, a następnie skręcić w lewo. Na oznakowanym szlaku znajduje się drewniany drogowskaz, wskazujący kierunek dalszej, około 4-kilometrowej podróży.

To dobry pomysł na wiosenną wycieczkę samochodową lub rowerową. Potęga Puszczy Białowieskiej i magnetyzm Miejsca Mocy przypominają o tym, jak ważną rolę w życiu człowieka od zawsze pełnią lasy.