Ekologiczna odpowiedzialność biznesu – dobry plan na Nowy Rok

Odpowiedzialność biznesu obejmuje nie tylko aspekty ekonomiczne i etyczne. Równie ważne są działania proekologiczne, rozumiane jako dobrowolne działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.
Szybki postęp cywilizacyjny spowodował, że stan środowiska naturalnego stał się przedmiotem istotnych dyskusji, prowadzonych w polityce, w biznesie i w mediach. Myślenie proekologiczne jest stymulatorem rozwoju innowacji technologicznej i organizacyjnej. Nic zatem dziwnego, że odpowiedzialność ekologiczna biznesu to solidny argument marketingowy, zwiększającym wiarygodność marki i pozytywnie wpływającym na jej PR.
Ekologiczna odpowiedzialność biznesu może przejawiać się zarówno w ograniczaniu negatywnego oddziaływania firmy lub jej produktów na środowisko naturalne, jak i minimalizowaniu wskaźnika śladu węglowego czy promowaniu odpowiednich postaw wśród pracowników.
Równie ważna jest współpraca z organizacjami pozarządowymi, aktywnie działającymi w obszarze ochrony środowiska naturalnego i rozbudzania świadomości społecznej.
Prolas, dzięki wsparciu darczyńców, prowadzi działania, mające na celu do zmiejszenie CO2 w atmosferze. Fundacja oprócz zalesiania nieużytków rolnych tworzy, m.in. pasy leśne, pielęgnuje szkółki leśne, buduje tlenowe strefy buforowe w pobliżu miast i zakładów produkcyjnych oraz organizuje aktywne akcje edukacyjne.
W planach strategicznych na 2018 rok nie powinno zabraknąć koncepcji działań w zakresie wzmacniania pozytywnego wizerunku firmy przez podjęcie działań proekologicznych. Można to osiągnąć m.in. poprzez zaplanowanie w planie budżetowym wykonywania comiesięcznych wpłat na realizację statutowych celów fundacji Prolas.